-
A digitalizáció előnyei és kihívásai a hazai büntetés-végrehajtásban
A Büntetés-végrehajtási Szervezet Tudományos Tanácsa (BvTT) pályázatot hirdet olyan pályamunkák elkészítésére, amelyek a magyar büntetés-végrehajtás elmúlt években végrehajtott digitalizációs fejlesztéseinek törekvéseivel, az azokból fakadó előnyeivel és lehetőségeivel, azaz a szervezet digitális kultúrájának aktuális kérdéseivel, nemzetközi és hazai szabályozásával, valamint kihívásaival foglalkoznak. A pályázatra olyan rövid jellegű esszék (max. 20.000 leütés) elkészítését várjuk, amelyek egyéni kutatáson és/vagy szakmai tapasztalatokon alapulnak.
Az alábbi felsorolásban szereplő témákkal csupán ötleteket kívánunk adni , ezekből is lehet választani, ugyanakkor bátorítunk minden potenciális pályázót egyéb – a meghirdetett pályázati témával kapcsolatos probléma felvetésére és kidolgozására is.
1. Digitalizáció és biztonság
2. Digitalizáció szerepe a reintegrációban: trendek, elvek, irányok
3. A technológia szerepe a büntetés-végrehajtás fejlődésében
4. Digitalizáció és oktatás
5. Fenntartható és környezettudatos digitális börtön – elképzelések és megvalósíthatóság
6. A digitális kompetenciák és a digitális kultúra szerepe a személyi állomány körében
2025. augusztus 31. -
Országos Börtön Képzőművészeti Pályázat
A Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága Fogvatartási Ügyek Szolgálata a Budapesti Börtönmúzeum megnyitása alkalmából képzőművészeti pályázatot hirdet az alábbi témakörökben:
1. Témakör: „Szabadulásom” – börtönépület-ábrázolással
2. Témakör: „Függőségeim” – börtönépület-ábrázolással
3. Témakör: „Mindennapjaim a börtönben” – börtönépület-ábrázolássalA pályázat célja, hogy előtérbe helyezze az egyes hazai büntetés-végrehajtási intézetek épületeinek kerek évfordulójának jelentőségét és a fogvatartottak általi ábrázolását, teret biztosítva tehetségük kifejezésére, illetőleg bemutatására. A pályázatra akril, akvarell, tempera, valamint olaj technikával készült alkotásokkal lehet nevezni.
2025. február 28. -
A Belügyi Tudományos Tanács és a Fogyatékosságügyi Tudományos Tanács közös pályázati felhívása
Pályaműveket az alábbi két témakörben lehet benyújtani:
1. Az infokommunikációs technológiák használatának elterjedtsége és jelenlegi korlátjai a fogyatékosságügy területén
Mennyiben jelent reális lehetőséget a fogyatékossággal élő, megváltozott munkaképességű személyek számára az online felületeken nyújtott foglalkozási rehabilitációs szolgáltatásnyújtás, tanácsadás, mentorálás? Melyik célcsoport számára kedvezőbb, melyek nem tudnak élni vele, hogyan lehet mindenki számára elérhetővé tenni, milyen fejlesztéseket igényelnek és milyen szabványok, illetve azok hiánya akadályozzák a jelenlegi fejlődést? Milyen nemzetközi jó gyakorlatok állnak rendelkezésre? Milyen új innováció megoldásokkal kapcsolatos fejlemények találhatóak és azok tervezett időtávja milyen perspektívával és financiális keretekkel rendelkeznek?
2. Az érdekképviseleti szervek szerepe a fogyatékossággal élők személyek életében
Hogyan lehet az érdekvédelmi és érdekképviseleti munkát tipizálni, milyen stratégiák tapasztalhatóak? Hogyan lehet az érdekvédelmi munkát úgy támogatni, hogy adatalapú és megoldás centrikus érdekegyeztetés jöjjön létre? Milyen, a tudományos eredményeket és várható fejlesztési irányokat is figyelembe vevő szakmai munka lehet példaértékű külföldről?
2025. október 1. 24:00 -
Az év rendvédelmi digitális tananyagfejlesztője 2025
Pályaműveket az alábbi kategóriákban lehet benyújtani:
1. Az év digitális tananyagfejlesztője – Rendőrség 2025
2. Az év digitális tananyagfejlesztője – Katasztrófavédelem 2025
3. Az év digitális tananyagfejlesztője – Büntetés-végrehajtás 2025
2025. október 1. 24:00 -
Ötletpályázat a Belügyminisztérium arculatának és logójának megújítására
A Belügyi Tudományos Tanács, mint a Belügyminisztérium központi tudományos szervezete a Belügyminisztérium arculatának és logójának megújítására nyílt ötletpályázatot hirdet.
A pályázat egyik apropója, hogy a Belügyminisztérium székhelye, központi épülete 2025. január 20. napjától 1051 Budapest, József Attila u. 2-4.-ről 1014 Budapest, Szentháromság tér 6.-ra változott. Másik apropója, hogy az elmúlt évek kormányzati struktúraváltoztatásai által több új szakterülettel bővült a Belügyminisztérium feladatrendszere.
A pályázat célja a Belügyminisztérium szellemiségéhez illeszkedő, a klasszikus belügyi területeket (rendőrség, katasztrófavédelem, büntetés-végrehajtás) a Belügyminisztérium felületein, nyomtatott és digitális megjelenések esetén is alkalmazható, jól beazonosítható arculat és logó kidolgozásához ötletek gyűjtése.
2025. május 31. 24:00